ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

 

"Şu kopan fırtına Türk ordusudur Yarabbi!

Senin uğrunda ölen ordu budur Yarabbi!

Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,

Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın"

 

Millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünde azimleri, sabırları ve fedakârlıklarıyla "Çanakkale geçilmez" sözünü tarihe nakşeden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyoruz. 

"İstiklal Savaşı'nda elde edilen zaferin adeta bir "ön sözü'' ve başlangıcı olan Çanakkale zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz en parlak zaferlerinden ve en büyük kahramanlıklarından birisidir.

Çanakkale Zaferi, bu milletin büyük imkânsızlıklara rağmen, milletimizin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yapabilecekleri fedakârlıkları gözler önüne seren bir büyük zaferin de adıdır.

Çanakkale, merhum Mehmet Akif'in İstiklal Marşı'mızda "Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda" sözünün tam manasıyla karşılık bulduğu topraklardır. 

Zaferin 107. yılında, dünyaya "Çanakkale geçilmez" dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirastan ilham ve kuvvet alarak, vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize kararlı bir şekilde sahip çıkmaya; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.