ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın LGS Sınavı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın LGS Sınavı Mesajı

Geleceğimizin Güvencesi Sevgili Öğrenciler;

5 Haziran 2022 Pazar günü eğitim hayatınızın önemli dönüm noktalarından biri olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS)  sınavı gerçekleştirilecektir. İnanıyorum ki, uzun bir süredir hazırlandığınız bu sınavı başarılı bir şekilde atlatacak, hayalini kurduğunuz liselere yerleşeceksiniz. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, inovasyona dayalı, araştıran ve sorgulayan, Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

Sınavlarda her öğrenci bir miktar kaygı yaşar. Bu kaygı normal bir duygudur. Sizden isteğimiz; sınav hakkında olumsuz düşünce ve sohbetlerden uzak durun ve mümkün olduğunca günlük yaşantınızın dışına çıkmayın. Sınav esnasında okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimiz olacak ve onların sizlere vereceği tavsiyelere mutlaka uyun.

Sevgili öğrenciler şunu unutmayınız, sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar.

Değerli Veliler;

Çocuklarımız bizlerin umutları, geleceğidir. Çocuklarımızın hayatta başarılı olmalarında en büyük görev biz anne babalara düşmektedir. Sizlerin anne ve babalar olarak bu süreçte dikkatli olup, sınav sonucu ne olursa olsun çocuklarınızdan sevginizi, ilginizi ve desteğinizi esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum.

Bizler Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımıza sorunsuz bir sınav günü yaşatmak için gerekli olan tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Pazar günü saat 09:30'da başlayacak ve iki oturum olarak uygulanacak LGS sınavına; 54 okulda, 649 salonda, 6274 öğrencimiz katılacaktır.

Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınav sonuçlarının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum.

 

Hasan YILDIRIM

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.