ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın Kurban Bayramı Mesajı

Bereketin, huzurun, maneviyatın, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın kısaca bizi biz yapan insani hasletlerimizin öne çıktığı bir Kurban Bayramı'na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Kurban, Hz. İbrahim'in ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin, Allah'ın ise cömertliğinin en güzel örneklerindendir. Allah'ın emirlerini sorgusuz kabul etmenin ifadesidir. Bizleri Yaradan'a yaklaştıran, zenginin malının bereketlenmesine, fakirin şükrünün çoğalmasına vesiledir.

Kurban Bayramı, tevekkül, sadakat, sabır, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberlik, sevgi, saygı, paylaşma, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutma, kardeşlik duygularının doruğa ulaşmasıdır. Barışın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramıdır. Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bu müstesna günleri, eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. Bizlere bu bayramı veren ve bizleri bu bayrama ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Bu duygularla; başta vatanımızın varlığı ve bağımsızlığı uğruna, bizlerin huzur ve güven ortamı içerisinde bu güzel günlere ulaşmamızı sağlamak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, onların yokluğunu her an hisseden kederli ailelerinin, gazilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bu güzel bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum.

Hasan YILDIRIM

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.