ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Yıldırım'ın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Yıldırım'ın

 

Milli egemenliğine sarsılmaz bir inançla bağlı şanlı milletimizin; tarihte eşine rastlanmamış azmi, kararlığı ve gayreti ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 99. yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan ve kendi geleceği hakkında hiçbir baskıyı ve yönlendirmeyi tanımayan ulusumuz, her türlü ahval ve şerait içinde dahi bu iradesini ortaya koymuş, ülkesinin bekasını ebediyete kadar koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. İstiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla, zaferle taçlandıran Türk Milleti; 29 Ekim 1923'te, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözünde ifade ettiği üzere evlatlarımız, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhuriyetten aldıkları güçle, medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır.

 

Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Bu düşünce ve duygularla başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.