ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci yarısını bugün tamamladık. Yüz yüze eğitime hasret kaldığımız o uzun sürenin ardından eğitimin tüm paydaşlarıyla bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, bu süreçte emeği geçen tüm eğitim paydaşlarımıza ve özverili çalışmalarından dolayı eğitimin kahramanları olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz,

Heyecanla başladığımız ikinci dönemi bitiriyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, biz de sizlerle birlikte aynı duyguları yaşıyoruz. Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. 

Bugün alacağınız karnelerdeki notlar ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Çünkü sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz.

Sizlere verilen eğitim-öğretim molasının, ailelerinizle kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olduğunu unutmayın. Tatilinizi bol bol dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak geçirmenizi arzu ediyorum. Unutmayın ki bu süreç kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsattır.

Şimdiden, yaz tatilinizin sağlıkla geçmesini temenni ediyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Yüz yüze eğitim sürecinin en büyük kahramanı olan sizlerle çıktığımız bu eğitim yolculuğunda bilginin, erdemin, güzel davranışların çocuklarımıza aktarılmasında özveriniz, emeğiniz ve rehberliğinizde vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerlere haiz bireyler yetişiyor.  

"Altındağ Her Alanda" diyerek yaptığımız tüm çalışmalarda güçlü yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri, her türlü takdirin üzerindedir.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Bizlere emanet ettiğiniz en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarımız bugün karnelerini alıyor. Çocuklarımızın aldığı karnelere sevilmenin, değerli olmanın, kabul görmenin ön koşulu değil; bir öğrenme ve gelişme sürecinin değerlendirmesi, yeni hedefler belirleme fırsatı olarak bakmalıyız.

İnsanın en değerli sermayesi vakittir. Çocuklarımızın yaz tatilinde vakitlerini sağlıklı ve verimli bir şekilde değerlendirmeleri adına onlarla birlikte vakit geçirecek etkinliklere zaman ayırınız. Unutmayın ki; tatil, öğrencilerin dinlenmesi ve eğlenmesi için verilen bir zaman dilimidir.

Sizlere ayrılan bu zaman diliminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dileriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi, kıymetli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak, yeni eğitim-öğretim yılında tekrar buluşmak ümidiyle iyi bir tatil geçirmenizi canı gönülden diliyorum.

Kendinize iyi bakın, sağlıkla kalın...

Sevgi ve saygılarımla...

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.