ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 

Bağımsızlık uğruna...

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminin, milletimiz tarafından püskürtülmesi, ihanet odaklarının, geçmişte olduğu gibi, bugün de bir kez daha milletin kararlılığıyla bertaraf edilmesinin altıncı yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz; Türk milletinin topyekûn kıyamı, dirilişi ve şahlanışıdır. 15 Temmuz; yeniden dirilişimiz, hainlere karşı birlik oluşumuz, tanklara ve silahlara karşı sadece yüreğimizle ve elimizde al bayrağımızla karşı çıkışımızdır.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir devletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil "Ya İstiklâl Ya Ölüm" diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklâl ve istikbâline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir.

 

Bir hilal uğruna...

Tarihin her döneminde, bağımsızlığı uğruna canını feda eden aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ihanet odaklarına karşı onurlu ve güçlü bir duruş sergileyerek, milli iradeye sahip çıkmış; kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile ülkesini, bayrağını, ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini korumada hainlere muhteşem bir kıyamla karşılık vermiştir.

 

Vatan uğruna... 

15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım'ı, 17 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok'u, 63 yaşındaki Ümit Güder'i unutmayacağız. Darbecilerin başındaki haini gözünü kırpmadan vuran Ömer Halisdemir'i, darbecilerle son nefesine kadar çarpışan Albay Sait Ertürk'ü, Genelkurmay Başkanlığının önünde şehit edilen Öğretmen Yusuf Elitaş'ı; demokrasinin gazisi iki tanka bedel Sabri Ünal'ı, mahallesini kamyonla direnişe taşıyan Şerife Boz'u, tankın önüne canını koyan Metin Doğan'ı unutmayacağız. O gece şehadet şerbetini içmek için ölüme koşan, salaları son nefesleri vermeden önce okunan 251 şehidimizi ve gazilerimizin hiçbirini unutmayacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün yıl dönümünde bizler; bir oldukça, tek yürek, tek millet olarak, atalarımızdan aldığımız tam bağımsızlık meşalesini azimle, hiçbir şartta ümitsizliğe kapılmadan, yorulmadan, daima daha çok çalışarak gelecek nesillere kararlılıkla taşıyacağız.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesi ile millî birlik ve beraberliğimiz, vatanımızın selameti, bayrağımızın dalgalanışı için 15 Temmuz gecesi tereddütsüz canını feda eden ve tüm dünyaya Türk Milleti'nin şanlı adını bir kez daha asaletle yazdıran şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.