ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Öğretmenler Günü kutlamalarının tarihi çok geçmişe dayanmasa da öğretmenlik mesleğinin tarihi insanlık tarihine kadar dayanır. Bütün kadim medeniyetlerin inşasında ve sahip olunan değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında her zaman en büyük sorumluluk öğretmenlerimizin olmuştur. İlk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizler için öğrenmenin dolayısıyla öğretmenin yeri ve önemi büyüktür. Bu yüzdendir ki Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk kölesi olurum.” sözünü kendimize şiar ediniriz.

         Öğretmen; bir eğitimci, bir rehber, bu ülkenin geleceğine şekil veren bir mimar, bir sanatkârdır. Mevlana’yı, Yunus Emre’yi, Hacı Bektaş-i Veli’yi, Ahmed Yesevi’yi, Mimar Sinan’ı yetiştiren öğretmendir, Alparslan’ı, Fatih’i, Yavuz’u ve Mustafa Kemal’i  yetiştiren, öğretmendir.

      Memleketimizin, devletimizin, insanlığın kaderi yarınları öğretmenlerimizin elindedir. Milletini seven, değerlerine geçmişine bağlı, gelecekten ümitli nesillerin yetişmesi;  öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır. Sevgi dolu bir öğretmen, ışık demektir. O, yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum,  gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır; öğretmen.

       Bizler, öğrencilerimiz için bir öğretmen olmanın yanında, bazen bir anne, bazen bir baba ve bazen sığınılacak bir limanız.. Bu sebeple, sevginin yanında güven vermeliyiz ve onlara güven duymalıyız. Adeta; gül yetiştiren bahçıvan edasıyla, onları yetiştirmeliyiz.

         Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor,ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyorum.

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.