ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Yarıyıl Tatil Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Yarıyıl Tatil Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz,

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemini bugün tamamladık. Yüz yüze eğitime hasret kaldığımız o uzun sürenin ardından birinci dönem boyunca okulların açık tutulmasında, yüz yüze eğitime devam edilmesinde her türlü tedbiri alan, özveride bulunan öğrencilerimizden öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımızdan velilerimize, eğitimin tüm paydaşlarıyla bir eğitim öğretim dönemini daha geride bırakıyoruz. Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, bu süreçte emeği geçen tüm eğitim paydaşlarımıza ve özverili çalışmalarından dolayı eğitimin kahramanları olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Heyecanla başladığımız ilk dönemi bitiriyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemi boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, biz de sizlerle birlikte aynı duyguları yaşıyoruz. Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. 

Bugün alacağınız karnelerdeki notlar ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Çünkü sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz.

Yarıyıl tatili ile kısa bir mola verdiğimiz bu zamanı ailelerinizle kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olduğunu unutmayın. Tatilinizi bol bol dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak geçirmenizi arzu ediyorum. Unutmayın ki bu süreç kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsattır.

Tatilde maske, mesafe ve temizlik kurallarına göstereceğiniz hassasiyet yüz yüze eğitime sağlıkla devam edebilmemizi doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden tüm tedbirlere uyarak tatil sonunda sizlerle okullarımızda buluşacak ve yarınlarımız için çok büyük önem arz eden yüz yüze eğitime yine ortak çabalarımızla devam edeceğiz.

Şimdiden, yarıyıl tatilinizin sağlıkla geçmesini temenni ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Yüz yüze eğitim sürecinin en büyük kahramanı olan sizlerle çıktığımız bu eğitim yolculuğunda bilginin, erdemin, güzel davranışların çocuklarımıza aktarılmasında özveriniz, emeğiniz ve rehberliğinizde vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerlere haiz bireyler yetişiyor.  

Salgın döneminde okullarımızın sürekli açık kalması için hiç durmadan canla başla çalışan öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin büyük desteğini hep yanımızda hissederek güzel ve verimli bir yıl geçirdik. "Altındağ Her Alanda" diyerek yaptığımız tüm çalışmalarda güçlü yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri, her türlü takdirin üzerindedir.

Kıymetli Velilerimiz,

Bizlere emanet ettiğiniz en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarımız bugün karnelerini alıyor. Salgın döneminde geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için okul dışında da öğrenme deneyimlerini destekleyici etkinliklerde sizler de tüm eğitim paydaşlarımız gibi büyük emek verdiniz.

Bugün, çocuklarımızın aldığı karnelere sevilmenin, değerli olmanın, kabul görmenin ön koşulu değil; bir öğrenme ve gelişme sürecinin ara değerlendirmesi, yeni hedefler belirleme fırsatı olarak bakmalıyız.

İnsanın en değerli sermayesi vakittir. Çocuklarımızın yarıyıl tatilinde vakitlerini en sağlıklı bir şekilde değerlendirmeleri adına onlarla birlikte vakit geçirecek etkinliklere zaman ayırmanız; tatilin, öğrencilerin dinlenmesi ve eğlenmesi için verilen bir zaman dilimi olduğunu unutmayın.

En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın ikinci dönemde yüz yüze eğitim sürecinin devamlılığını sağlamak adına sizlerin yapacağı katkılar sayesinde verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirebileceğiz. Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dileriz.

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle iyi bir tatil geçirmenizi canı gönülden diliyorum.

Sağlıkla, sevgiyle...

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.