ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

                                                                           İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

     İstikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali, geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

   Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

     Hikayemizin başkahramanları sevgili öğretmenlerimiz;

     Sizler, peygamber mesleği olarak bilinen bir mesleğin icracıları; sizler, taze ruhları işleyen, nesiller yaratan, gönüller fetheden neferler,

     Ömrünüzü, nefesinizi bu milletin evlatlarına adamaya talip olan sizler, bu kutsal vazifeyi yerine getirmekten ve bu mesleğin üyesi olmaktan ne kadar gurur duysanız azdır.

     İlk emri "oku" olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insan olmaktır, öğretmen olmak.

     Bir dağ köyünde soğuktan donan elleri ısıtan bir nefes olmak,

    Geleceğe giden yolda masum hayatlara dokunarak bilgi ve sevginin can suyuyla yeni nesilleri filizlendirmektir, öğretmen olmak.

    Almadan veren, kibirlenmeden gurur duyan, gösteriş yapmadan paylaşan, karşılık beklemeden seven, ağlarken gülebilendir öğretmen olmak.

    Yunus'ta gönülden bir şiirin sesi, Mevlana'da sonsuz sevginin kıvılcımı, Fuzuli'de devası olmayan bir aşk, tarihin akışına yön veren cihan padişahı Fatih'e rehber, Aziz Sancar'ı Anadolu'nun bağrından Nobel'e taşıyan güçtür öğretmen olmak.

    Vicdandır, merhamettir, bizi biz yapan en büyük değerdir öğretmen olmak.

    Bir gönül işi, gönülleri tutuşturan sevda ateşidir. Kısaca bir toplumun geleceği için ümit ve güven kaynağıdır öğretmen olmak.

    Al bayrağın gölgesini düştüğü her yerde; bilgiyi, görgüyü, iyiliği, sevgiyi, hoşgörüyü ve barışı taze dimağlara nakış gibi işleyen sizlerin yarına ektiği milli ve manevi değerlerimizin tohumları güçlü bir nesil olarak filizlenecek. Yetiştirdiğiniz öğrenciler, yarının güçlü Türkiye'sini, güçlü geleceğini inşa ve ihya edecekler. Bir yere varacaksak eğer, bu hep beraber, birlikte ve sizin gayretinizle olacak. Bu birlikteliğe daha önce hiç görülmemiş biçimde ihtiyacımız var. Çünkü hedeflerimiz büyük.

   Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyoruz.

   "Yorulmadan, bıkmadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; tüm zorluklar arasında "İyi ki öğretmenim" diyen siz koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

    İyi ki öğretmenim!

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.