ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Malazgirt Zaferi Yıldönümü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Malazgirt Zaferi Yıldönümü Mesajı

Siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihine damga vuran; farklı inanç, dil, köken ve kültürlerin barış ve hoşgörü içinde yaşadığı bir medeniyetin ilk adımı olan Malazgirt Zaferi'nin 949.yıl dönümünü kutluyorum.

Malazgirt Zaferi ile birlikte Anadolu'nun kapıları ardına kadar milletimize açılmış, bu mukaddes topraklar öz vatanımız haline gelmiştir.

Adaletli ve merhametli yönetimiyle kendisinden sonraki devlet adamlarına da örnek olan Sultan Alparslan, bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık kardeşliğimizin temelini oluşturmuştur.

Bu kutlu zaferle o gün ortaya konan ruh, o gün yeşeren yüksek idealler ile asırlar boyunca her zorlukta, her mücadelede olduğu gibi Anadolu'yu ebedi yurdumuz yapan kahraman ecdadımız, dünya tarihine damga vurmuş büyük bir medeniyet kurmuş, Türkiye Cumhuriyeti bu sağlam temeller üzerinde yükselmiştir. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşırken, Malazgirt ruhu her zaman yol göstericimiz olacaktır.

Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu anlamlı günde, Büyük Komutan Sultan Alparslan'ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.