ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın İkinci Dönem Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz; 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Oğuz Yılmaz'ın İkinci Dönem Mesajı

Yeni bir heyecanla başlayacak ikinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dilerim. Taze bir başlangıç ve heyecanla 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemini yeni görev yerimizde karşılamak, bizler için de aynı zamanda ayrı bir heyecan vesilesidir. Artık yeni bir başlangıç zamanıdır. Eğitim ve öğretim süreçlerinde vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde devam edeceğimiz bu süre zarfında çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek amacıyla oluşturulan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi, eğitimdeki atılım ve şahlanış stratejimizin yol haritasını oluşturacaktır.

 

Ülkemizin Yarını, Umudu Sevgili Öğrencilerimiz,

 

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine 'merhaba' dediğimiz bugünde sizlerle birlikte aynı heyecanı bizler de yaşıyoruz. Geleceğe uzanan yolculukta kendinizi geliştirmek adına göstereceğiniz her türlü gayrette, attığınız her adımda sizlerin yanındayız. Bütün çalışmalarımızda, hayallerimizde, hedeflerimizde ülkemizin yarını, umudu olan sizler varsınız. Ülkemizin yarınlarına uzanan bu yolda yalnız değilsiniz, yanınızda hep bizler olacağız.

 

Kıymetli Velilerimiz,

 

Eğitimin tüm paydaşları olarak sizlerle birlikte çok daha güçlüyüz. En değerli varlıklarımız evlatlarımızın, başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi için birlikte adım atacağız. Bu süreçte; çocuklarımızın çağın becerileriyle donanmış, bilime, kültüre meraklı, araştıran, yorumlayan, mutlu ve  sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde sizlerin rehberliği ve desteği, en önemli etkendir. Bugün onların eğitim öğretim dönemine kısa bir aradan sonra başlamanın heyecanını ortak olurken onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeliyiz. 

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Eğitim meselesi, özünde bir insan meselesidir. Ülkemizin geleceğe dair hedeflerine ulaşmasında birincil önceliğimiz, ana ögesi ve baş öznesi insan olan bir eğitim öğretim sistemidir. ´İnsan, insanın gölgesinde yetişir. Genç dimağlar, sizin gölgenizde yetişecek, onlara yeni ufuklar açacaksınız. Yarınlarımızın mimarı siz öğretmenlerimizle, gelecek şekillenecek. Böyle büyük ve mukaddes bir yükün taşıyıcısı olan siz öğretmenlerimiz; sabırla, sebatla ve azimle her şeyden önce ilgiyle ve sevgiyle geleceğe dair yeşerecek her umudun ışığı olacaksınız. Bugün elinden tuttuğumuz her çocuk, istikbalimizin en güçlü teminatı olacak; ruhuna, yüreğine dokunduğunuz her öğrenci, yarın gönüller inşa edecektir. Eğitim ordumuzun neferleri sizler, bizim hikâyemizin başkahramanlarısınız.

 

Güçlü Türkiye hedefleri doğrultusunda; akl-ı selim, kalb-i selim, zevk-i selim bireyler yetiştirme yolunda kaybedecek bir anımızın bile olmadığını biliyoruz. Bu büyük vizyona, eğitimin başkenti Ankara'da tüm eğitim paydaşlarımızla el ele, kol kola, omuz omuza yürüyoruz. Eğitimde bir başarı hikâyesi oluşacaksa bunu tüm toplumun birlikte gerçekleştireceğine, geleceğimiz ve yarınlarımız adına eğitimde şahlanışı sizlerin desteği ile başlatacağımıza inanıyor, ülkemizin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da taçlandırmanın tam zamanı olduğunu biliyoruz.

 

Şimdi vakit, çalışma vaktidir.

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

 

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.