ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Bugün millet olarak şanlı tarihimizin altın sayfalarından birini, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümünü kutluyoruz.

Milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yâd ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde 1919 yılında Samsun'da başlatılan İstiklal Mücadelesi'nin tüm imkânsızlıklara rağmen 26 Ağustos'taki Büyük Taarruz'un ardından, 30 Ağustos'ta elde edilen nihai başarı, istiklal mücadelesini zaferle taçlandırmıştır.30 Ağustos Zaferi aynı zamanda bu coğrafyadaki varlığımızın ebediyen devam edeceğinin de bir teminatı olmuştur. 30 Ağustos zaferiyle bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Ecdadımızdan aldığımız bu kutlu emaneti bizden sonraki nesillere bırakmayı en önemli görevimiz kabul ediyoruz.

Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.