ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajı

"İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur."  (Hadis-i Şerif)

 

"Çağ kapatıp çağ açan, tarihin gördüğü en muhteşem zaferlerden biri olan İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Sosyal, kültürel ve siyasi sonuçları itibariyle dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen İstanbul'un Fethi ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir.

İstanbul'u fethederek Hazreti Peygamber'in övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet, fethin ardından İstanbul'u, hoşgörü ve adalete dayanan yönetim anlayışı ile farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez haline getirmiştir.

Fatih Sultan Mehmet, fetihten sonra gösterdiği adalet ve hoşgörünün yanında, 'Biz toprakları değil, gönülleri fethetmeye gidiyoruz.' sözüyle de tarihteki eşsiz yerini almıştır. Nesilden nesile anlatılacak bu destansı fetih ecdadımızın bizlere bıraktığı yegâne mirastır.

İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü vesilesiyle, bu eşsiz güzellikteki dünya şehrini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ile aziz şehitlerimizi rahmetle, hürmetle ve minnetle yad ediyorum.

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.