ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasını, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın, gururu ve coşkusu içindeyiz.

Cumhuriyetimizin ilanının 98'nci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip İstiklal Harbimizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum. 

Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmış; 29 Ekim 1923'te, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti; istiklal ve istikbal davasından asla taviz vermeyen asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi; Cumhuriyet ve hürriyetinden, asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir. Bizler, 98. yıldönümüne eriştiğimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu düşünce ve duygularla mukaddes vatanımızın istiklali uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin cumhuriyetle taçlandığı 98. kuruluş yıl dönümümüzü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.