ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

                                             İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

   Bugün, Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasını, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın, gururu ve coşkusu içindeyiz.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Mücadelemizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

   Cumhuriyetin ilanı, milletimizin, şanlı tarihindeki, en önemli dönüm noktalarından biridir: Çünkü, Cumhuriyet; milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden, asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir.

   Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.

   Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

   Türkiye Cumhuriyeti, 97 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiştir. Bizler, 97. yıldönümüne eriştiğimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

    Bu duygularla, bir kez daha Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97'inci yıldönümünü tebrik ediyorum.

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.