ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İstikbalimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali, geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

Öğretmen, bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; toplumun en kıymetlileri olan çocuklarımızın geleceğini ve dolayısıyla memleketimizin geleceğini şekillendiren bir değer.

Öğretmen, peygamber mesleği olarak bilinen bir mesleğin icracısı; taze dimağları işleyen, nesiller yaratan, gönüller fetheden bir nefer.

İlk emri "oku" olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insan olmaktır öğretmen olmak.

Bir gönül işi, gönülleri tutuşturan sevda ateşidir öğretmen olmak. Yunus'ta gönülden bir şiirin sesi, Mevlana'da sonsuz sevginin kıvılcımı, Fuzuli'de devası olmayan bir aşk, tarihin akışına yön veren cihan padişahı Fatih'e rehber, Aziz Sancar'ı Anadolu'nun bağrından Nobel'e taşıyan güçtür öğretmen olmak.

Vicdandır, merhamettir, bizi biz yapan en büyük değerdir öğretmen olmak.

Sevgili Öğretmenlerimiz,

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır.  Sizler; ömrünüzü, nefesinizi bu milletin evlatlarına adayarak bu kutsal vazifeyi yerine getirmekten ve bu mesleğin üyesi olmaktan ne kadar gurur duysanız azdır.

Yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden siz öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıksınız. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan siz öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyoruz.

Yorulmadan, bıkmadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; tüm zorluklar arasında "İyi ki öğretmenim" diyen siz koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.