ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

 "Gazilik, nesiller boyu taşınacak bir onurdur."

Üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarının vatan kılınmasını, bayrağımızın özgürce dalgalanmasını şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıklarına borçluyuz.

Milletçe bunun bilincinde olan bizler, şehit ve gazilerimizi daima sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin evlatlarıyız. Gaza anlayışı en önde gelen değerlerimiz arasındadır. Tarihimiz, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle doludur.

Bizler, atalarımızdan miras kalan bu cennet vatanı korumanın, yüce hasletlere sahip çıkmanın, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz. Ülkemizi daha da ileriye götürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal'e İstiklal mücadelesindeki başarılı çalışmalarından dolayı 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.