ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

 

"Asım'ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:

İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek."

 

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminin, milletimiz tarafından püskürtülmesi, ihanet odaklarının, geçmişte olduğu gibi, bugün de bir kez daha milletin kararlılığıyla bertaraf edilmesinin dördüncü yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz; Türk milletinin topyekûn kıyamı, dirilişi ve şahlanışıdır. 15 Temmuz; yeniden dirilişimiz, hainlere karşı birlik oluşumuz, tanklara ve silahlara karşı sadece yüreğimizle ve elimizde al bayrağımızla karşı çıkışımızdır.

"İstiklalimize, istikbalimize gelecek kurşunlar, öncelikle sinemize gelsin." diyerek tükenmez bir iman şulesiyle vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde gören bu vatanın kahraman evlatları, Türk milletinin tarihinde asla unutulmayacak bir asır süren o geceyi aydınlık sabaha kavuşturdular.

Tarihin her döneminde, bağımsızlığı uğruna canını feda eden aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ihanet odaklarına karşı onurlu ve güçlü bir duruş sergileyerek, milli iradeye sahip çıkmış; ihanet teşebbüsü, milletimizin imanlı duruşunu aşamamış ve darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde başarısızlığa uğratılmıştır. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile milletimiz; ülkesini, bayrağını, ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini korumada hainlere 15 Temmuz gecesi muhteşem bir kıyamla karşılık vermiştir.

O kara geceyi yaşatanlara karşı, ülkemiz aydınlık bir şafağa uyansın diye, vatan sevdalısı 80 milyonuyla tek yürek, kanı pahasına bu devletin de bu ülkenin de yegâne sahibinin kendisi olduğunu, hür iradesine asla zincir vurdurmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan o meşum gecede minarelerden yükselen salalar aydınlığın ve zaferin müjdecisi olmuş; milletimizin fedakârlığı, cesareti ve mücadelesi sayesinde 15 Temmuz demokrasi zaferine dönüşmüştür.

 "Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah ve

bir gündüz, bir güneş vardır."

 

O karanlık geceye yenilmeyenler; göğüslerini, alınlarını hainlerin kurşunlarına siper ederek vatan topraklarını ecdadı gibi kanlarıyla sulayanlar; vakit sabaha döndüğünde istiklallerini ve istikballerini kurtarmış olmanın gururuyla ödüllerini aldılar. Tarihi bir duruş sergileyen milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere rağmen asla geri adım atmamış, meydanları boş bırakmamış, dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkmıştır.

Geçmişten günümüze canları pahasına kazandıkları zaferlerle tarihe adlarını altın harflerle yazdırma şerefine nail olan aziz milletimiz, bu ülkenin aslî sahibi şehitlerimizin ve gazilerimizin başını çektiği kahramanlarımızın sayesinde geçmişinden aldığı güç ile bugünlere gelmiştir. O karanlık geceyi aydınlatanlara minnettarız.

Bizler, mâzimizi yüreğimizde canlı tutmak zorundayız. Unutmayalım ki, mâzinin bittiği yerde, millet biter, insan biter. Asil milletimizin bu kahramanlık destanını ve 15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız.

15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım'ı, 17 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok'u, 63 yaşındaki Ümit Güder'i unutmayacağız. Darbecilerin başındaki haini gözünü kırpmadan vuran Ömer Halisdemir'i, darbecilerle son nefesine kadar çarpışan Albay Sait Ertürk'ü, Genelkurmay Başkanlığının önünde şehit edilen Öğretmen Yusuf Elitaş'ı; demokrasinin gazisi iki tanka bedel Sabri Ünal'ı, mahallesini kamyonla direnişe taşıyan Şerife Boz'u, tankın önüne canını koyan Metin Doğan'ı unutmayacağız. O gece şehadet şerbetini içmek için ölüme koşan, salaları son nefesleri vermeden önce okunan 251 şehidimizi ve gazilerimizin hiçbirini unutmayacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün yıl dönümünde bizler; bir oldukça, tek yürek, tek millet olarak, atalarımızdan aldığımız tam bağımsızlık meşalesini azimle, hiçbir şartta ümitsizliğe kapılmadan, yorulmadan, daima daha çok çalışarak gelecek nesillere kararlılıkla taşıyacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesi ile millî birlik ve beraberliğimiz, vatanımızın selameti, bayrağımızın dalgalanışı için 15 Temmuz gecesi tereddütsüz canını feda eden ve tüm dünyaya Türk Milleti'nin şanlı adını bir kez daha asaletle yazdıran şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.