ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

                                                                                                 İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

      Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

      Aziz milletimizin eşsiz fedakârlıklarıyla destansı bir mücadele sergilediği İstiklal mücadelemize önderlik eden ve Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın takdirini kazanmış başarılı bir komutan ve saygın bir liderdir.

      Gazi Mustafa Kemal'i milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla, elde ettiği eşsiz zaferlerle milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmiş ve 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyeti kurmuştur.

     Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Atatürk'ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyeti, demokrasiyi, milli iradeyi, millet egemenliğini gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalıyız. Onun "en büyük eserim" dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeli; birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz.

      Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.

 

Oğuz YILMAZ

 

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.