ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın Kurban Bayramı Mesajı

Bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam Âlemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Allah'tan diliyorum.

Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği günlerdir. Bayram sevincimizi hep beraber, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları çerçevesinde sevinç ve coşku ile bir bütün olarak yaşamak, kardeşlik ve dayanışma iklimini güçlendirmek, küslükleri ortadan kaldırmak için önemli bir fırsattır.

Kurban, cömertliktir. Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir." anlayışına sahip bir inancın mensupları olarak bizler hem maddi hem manevi olarak ihtiyaç sahiplerini unutmamalı, her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bayram günlerini birliğimizin ve dirliğimizin daha da güçlenmesi için önemli fırsat günleri olarak değerlendirmeliyiz.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu bayramda; muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Selamlaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesi olan Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlar, gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.