ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın

Tarihimizin en şanlı direniş destanlarından olan; Milli Mücadele'nin başladığı gündür 19 Mayıs. Aziz milletimizin işgal ve yıkımlara asla boyun eğmeyeceğini, ezelden beridir hür yaşadığı gibi kıyamete kadar da hür yaşayacağını tüm dünyaya ispat ve ilan ettiği gündür.


Halkımızın; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, bin yıllık geçmişine meydan okuyanlara karşı topyekûn başlattığı bu mücadele "Ya istiklal, ya ölüm" şiarıyla Kurtuluş Savaşı'na dönüşmüş ve ardından Cumhuriyet ile taçlanmıştır. 19 Mayıs 1919  son derece müstesna bir tarihtir. Bitti denilen yerden yeniden başlamanın, her şart ve her durumda vatanın istiklalini ve istikbalini her şeyin üzerinde tutmanın, inancın, adanmışlığın ve bu toprakları ebediyen Türk yurdu olarak mühürlemenin tarihidir.

Sevgili Gençler:

Ulusumuzun Samsun'da yaktığı İstiklal ateşi, her geçen gün sizlerin başarılarıyla büyüyecektir. Aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını ebediyete taşıyacak olan sizlersiniz. Size emanet edilen bu vazifeyi bir onur nişanı olarak taşıyacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Bu şanlı bayrak, bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.

İnanıyoruz ki geleceğin daha büyük ve daha güçlü Türkiye'si, siz gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nı gönülden kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.