ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Yıldırım, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.   

 

Vefatının 84. yıl dönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyet'imizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyor, onunla birlikte ebedî âleme irtihal eden tüm şehit ve gazilerimize de minnettarlığımı ifade ediyorum.

 

Her şartta milletine koşulsuz güvenen ve  "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." diyen büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi her şeyin üstünde tutarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmayı hedef göstermiştir. Ulusal egemenliğe sahip olmanın kıymetini bilerek, varlığını milletine adayan, milli ve manevi değerlerin ışığında aklın ve bilimin öncülüğünde halkını bu ideal etrafında birleşmesini sağlayan büyük bir liderdir.

 

Elde ettiği başarılarla Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinen Atatürk'ü sadece anmakla kalmamalı, mücadelesini anlamaya çalışmalıyız. Hepimize düşen bizi biz kılan esas gücümüze; birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve elbette geleceğe dönük hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkmaktır.

 

"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün umudunun gençlikte olduğunu, bu sözleriyle vurgulamıştır. Onun hedef gösterdiği muasır medeniyet çizgisini, daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden gençlik, aklın ve ilmin rehberliğinde milli ve manevi değerlerin ışığında çağdaş medeniyetlerin ilerisine geçme hedefini daima diri tutacaktır.

 

Bugün bizler de Aziz Atatürk'ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda, "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz.

 

Bu duygularla bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Hasan YILDIRIM

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.