ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN OĞUZ YILMAZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıldönümüne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların ulusal egemenlik ve çocuk bayramını tebrik ediyorum. 

23 Nisan çocuklara armağan edilmiş bir bayram olmasının yanı sıra, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı çok önemli bir bayramdır. Kurtuluş mücadelemiz, gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına milletimizin her ferdinin içinde yer aldığı, birlikte yürüttüğü bir mücadeledir. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.  23 Nisan 1920'de  Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak vatanımızın  ve milli iradenin hakimiyeti dünyaya ilan edilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ,101 yıldır aziz milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmanın yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. Milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı olmaya devam edecektir de.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu anlamlı günü çocuklara armağan etmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklara, gençlere olan güvenini, umudunu gösterir.

Sevgili çocuklar,

Yüzlerinizdeki gülümsemeyi, sevgi ve hayat dolu dünyanızı korumak bizim en temel görevimiz. Unutmayın sizler kahraman Türk Milletinin pırıl pırıl evlatları, şanlı ve asil çocuklarısınız.

Yaşanan salgın nedeniyle bu yıl 23 Nisan'ı evlerimizde karşılayacağız. Unutmayalım ki bugünler de geride kalacak ve önümüzde daha nice 23 Nisan'ları hep birlikte coşkuyla kutlayacağız.

23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir.

Bu vesileyle, milli iradenin her zaman savunucusu olacak çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.