ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER SINIFIN BİR YETİMİ VAR PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

    Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Her Sınıfın Bir Yetimi Var" kampanyasını başlattı.
HER SINIFIN BİR YETİMİ VAR PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Her Sınıfın Bir Yetimi Var" kampanyasını başlattı.Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir Sen ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından ortaklaşa "Her Sınıfın Bir Yetimi Var" kampanyasının başlatılması nedeniyle Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacı Bayram İmam Hatip Lisesi tarafından Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

       Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa SİNAN, Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemil ALKIŞ, Serkan KANTEMİR, Mehmet RÜŞEN, Mamak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve Eğitim Birsen 2.Şube yönetim kurulu üyesi Rahile ÖZDEMİR, Eğitim Birsen 2.Şube Başkanı Levent KÖSE, okul müdürleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

       Eğitim Birsen 2.Şube yönetim kurulu üyesi Rahile ÖZDEMİR konuşmasına yetimleri konu alan bir şiirle başladı. Konuşmanın devamında yetim hakkına dinimizce verilen öneme değinerek bu kampanyaya verilecek destekle yetimlerimizin az da olsa acılarını paylaşmış olacağımızı ve gönüllerine dokunacağımızı belirtti.

       Programında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sayın İlhan ERANIL “Yetimlere sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu proje ile çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen, duyarlı ve sosyal sorumluluk duygusu gelişmiş insanlar olarak yetiştirebilmeyi amaçlıyoruz. Okul müdürlerimiz bu projeye kalpten inanır, sahip çıkarlarsa bu projenin başarıya ulaşacağına can-ı gönülden inanıyorum.”dedi.

       İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa SİNAN ise yaptığı konuşmada "Dünya üzerinde şu anda 200 milyon yetimden bahsediliyor.Bu yetimler hepimizin yetimi, eğer bu yetimlere sizler ve bizler sahip çıkmazsak yavrularımız yanlış kişiler tarafından yönlendirileceklerdir. Bizler şu an sizlerin ve yardımsever vatandaşlarımızın desteği sayesinde 50 binin üzerinde yetim kardeşimize yardımda bulunuyoruz. Allah’ın yardımı, sizlerin de yoğun desteği ile inşallah bu sayımız 50 binlerden 50 milyonlara ulaşır.” dedi.

       Programda Hacı Bayram İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf BİLGİN “Kur´an-ı Kerim Ziyafeti" verdi. Yine aynı okuldan Şule DURAN “İnşirah Duası” adlı şiirini okumasının ardından okul ilahi grubu ilahilerini ney eşliğinde seslendirdi. Daha sonra kampanyaya ilişkin video gösterimleri gerçekleştirildi.

       Kampanya kapsamında gönüllü olan her sınıfa kumbara konulacak ve öğrenciler kendi aralarında yetimlere para toplayacak. Toplanacak olan parayla yetimlerin 1 aylık giderleri karşılanacaktır.

 

Her Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme ToplantısıHer Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi Bilgilendirme Toplantısı

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.