ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Planlama Toplantısı Altındağ Halk Eğitim Merkezinde Gerçekleştirildi.

Hayat Boyu Öğrenme Planlama Toplantısı Altındağ Halk Eğitim Merkezinde Gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Altındağ İlçe Hayat Boyu Öğrenme Planlama Toplantısı Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU başkanlığında 27.09.2017 tarihinde saat 10:00 da Altındağ Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Altındağ Belediye Başkan Yardımcımız Yunus KELEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ, Altındağ İlçe Müftüsü Enver TÜRKMEN, İlçe Emniyet Müdürü Uğur KAYRAM ve İlçemizdeki farklı kurum müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri Yöneticileri, okul müdürleri, birim amirleri ve mahalle muhtarlarımız eşliğinde yapıldı. Yeni Eğitim Öğretim yılında hayatboyu öğrenme faaliyetleri ile ilgili yapılacak çalışmalar görüşüldü ve bazı ortak çalışmaların yapılması için kararlar alındı.

 

Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, çocukların sportif faaliyetlere yönelmelerini teşvik etmemiz gerektiğini ve belediyemizden bir spor kulübünün daha kurulmasını talep etti. Spor faaliyetlerinin Suriyeli çocuklarla da gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ihtiyaç olan spor malzemelerinin Altındağ Belediyesinden temin edilmesi gerektiğini ifade etti. Yabancılara yönelik eğitim faaliyetlerinin artması gerektiğini söyledi. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, yabancılara yönelik öncelikle Türkçe eğitimlerinin verilmesi gerektiğini çünkü iletişim kurulabilmesi için, yabancıların sosyal hayata uyum sağlayabilmeleri için bu eğitimlerin çok önemli olacağını vurguladı. Yeni Eğitim Öğretim yılında bu tür çalışmalara hız verileceğini belirtti.

 

Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus KELEŞ, Altındağ İlçemizdeki en önemli ihtiyacın eğitim ihtiyacı olduğunu söyleyerek yeni dönemde belediyenin hız kesmeden eğitim ihtiyaçlarına destek olacağını vurguladı.

 

Toplantıda; 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme çalışmaları değerlendirildi. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmalar planlandı.

 

Toplantı; iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

27-09-201727-09-201728-09-201727-09-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.