ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Merkezi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Merkezi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

22.02.2017 tarihinde Altındağ Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz önderliğinde Halk Eğitim Merkezi’nde Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İş Birliği toplantısı gerçekleşti.

 

Toplantıya; Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, Belediye Başkan Yardımcısı Yunus KELEŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynep Beyza KARAKOÇ, İlçe daire amirleri ve okul müdürleri katıldılar.

Toplantıda; Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslar, bu kursların nitelikleri, kurslardaki öğrenci sayıları ve kurslardan alınan verimlilik üzerine görüşüldü.

 

Ayrıca; toplantıda yabancı misafirlere yönelik açılan okuma- yazma  ve meslek edindirme kurslarına devam eden kursiyer sayısı  ve kurs bittikten sonra kursiyerlerin istihdamı üzerine görüşüldü. Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, yabancı misafirlerimizin ülkemize adaptasyonu için dilimizi öğrenmelerinin gerekliliği ve bunun için düzenlenen Türkçe Öğretimi kurslarımıza devam eden kursiyer sayısının arttırılması için ek çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti. Kaymakamımız Belediye Başkan Yardımcısından Türkçe Kurslarının yapılacağı belediyeden bir bina istediler.

 

Toplantı; iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

23-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.