ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL Geçici Eğitim Merkezlerimizi Ziyaret Etti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL, ilçemizde bulunan Suriyeli Geçici Koruma Altındaki Çocukların "Geçici Eğitim Merkezleri"ndeki eğitimlerini yerinde inceledi.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL Geçici Eğitim Merkezlerimizi Ziyaret Etti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Ali Rıza ALTUNEL, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Cemil ALKIŞ, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyeleri Osman DÜZGÜN ve Muhammed Ali Kılay ARAZ, Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Selami İSKENDER ile birlikte Müdürlüğümüze bağlı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Sıdıka Kınacı İlkokulu, Şili İlkokulu, Taşça İlkokulu ve Nazife Hatun İlkokulu’ndaki idarecilerle birlikte “Suriyeli Geçici Koruma Altındaki Çocuklar” ın eğitimlerini yerinde incelediler.

Yapılan incelemelerde ilgili okullarda Türkçe öğretimine önem verildiği gözlenirken, okul müdürlerinden alınan bilgiler doğrultusunda Suriyeli velilerden ve öğrencilerden olumlu izlenimler elde edildi. Yaklaşık olarak 2000 Suriyeli öğrencinin eğitim gördüğü okullarda eğitim kalitesinin daha da artırılması konusunda gerekli özenin gösterilmesini isteyen sayın ALTUNEL, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak bu konuda her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Suriyeli Geçici Koruma Altındaki Öğrenci ve Velilerin Türkçe öğrenmesi konusunda daha çok gayret gösterilmesi gerektiğini belirten Ali Rıza ALTUNEL bu ziyaretlerin Suriyeli öğrencilerin çoğunlukla bulunduğu bölgede görev yapan öğretmen ve idareciler ile eğitim gören öğrenciler açısından motive edici olduğunu, eksikliklerin yerinde tespit edilmesiyle daha çabuk giderildiğini dile getirdi.

Ayrıca özverili çalışmalarından dolayı tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

 

21-07-201721-07-201721-07-201721-07-201721-07-201721-07-201721-07-201721-07-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.