ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı 25 Kasım 2016 tarihinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.
GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Altındağ İlçe Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip KAHYAOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Celal YILDIRIM, Altındağ İlçe Şube Müdürlerimiz İzzet ALAMDAR, Nilüfer AKSOY, Serkan KANTEMİR, Cemil ALKIŞ, Zeynep Beyza KARAKOÇ, Ömer DELİBAŞ, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Yunus KELEŞ, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldılar.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Okul Müdürü Necibe MOKAN’ın açılış konuşmasının ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in ve Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL’in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER; “Avuçlarımızın içine bırakılan bir hamur olarak düşünebileceğimiz çocuklarımızı iyiye sevk edecek, onları hayatın tüm alanlarına hazırlayacak, onların milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde yetişmesine ortam hazırlayacak kıymetli anahtar bizdedir. Yeryüzünde insandan daha kıymetli ne vardır? İşte o insanın ‘insan’ kelamını dolduracak nitelikte yetişmesi de aileyle birlikte bizim boynumuza borçtur.” dedi.

 

Altındağ İlçe Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL konuşmasında öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurgulayarak, bu mesleğe gönül veren ve idealin üstadı olan tüm eğitim neferlerinin öğretmenler gününü kutladı.

 

Program; 15 Temmuz gecesi şehit olan Yusuf ELİTAŞ ve o gece yaralanan Abdülaziz GÜVEN öğretmenlerimiz ile ilgili hazırlanan slayt gösterisinin sunulması ve ardından “Öğretmenlik Kutsaldır” isimli drama gösterisi ile devam etti.

 

Drama gösterisinin ardından bu yıl ilçemizde emekli olan öğretmenimiz Nesrin KÖMBE mesleğe adadığı yıllara ait birikimlerini paylaştığı konuşmanın ardından ilçemizde emekli olan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgeleri Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER tarafından verildi.

 

Tören; “Öğretmenler Günü” isimli tiyatro gösterisi ve ardından Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koronun birbirinden güzel şarkıları seslendirilmesi, ilçemizde göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunu ekibinin Burdur yöresine ait gösterisi ile devam etti.

 

Program sonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen 3. Ankara Geneli Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğretmenlerimize ve yine müdürlüğümüzce düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi. Ankara genelinde düzenlenen Öğretmenler arası 3. Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimize ödülleri verildi. İlçe genelinde düzenlenen Öğretmenler Arası Dart, Masa Tenisi ve Satranç Şenliklerinde dereceye giren öğretmenlerimize ödülleri verildi.

 

Tören toplu fotoğraf çekimin ardından resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi. 

 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.