ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Fotoğrafın Dili” Sergisi

Avrupa Birliği (AB) Erasmus+ Projesi kapsamında Portekiz´de fotoğrafçılık eğitimi alan Altındağ Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi’nin Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı işitme engelli öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Fotoğrafın Dili" sergisi açıldı. 
“Fotoğrafın Dili” Sergisi

25 Kasım 2015 Çarşamba günü açılan 105 fotoğrafından oluşan sergi Altındağ Belediyesi Sanat Sokağı Sergi Salonu’nda 29 Kasım 2015 Pazar gününe kadar ziyarete açık olacaktır.

 

Sergiye Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Şube Müdürlerimiz İzzet ALAMDAR, Saadettin DELLAL ve Mehmet RÜŞEN katılmışlardır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, serginin açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerin yaptığı sanat etkinliklerinin okul dışına taşması gerektiğini belirterek, gerçek başarıya bu yolla erişilebileceğini belirtti.

 

Okul öğretmenlerinden Arda Ortaç ise okul öğrencilerinin AB Erasmus+ Projesi kapsamında Portekiz´de 15 gün boyunca fotoğrafçılık eğitimi aldığını anlattı. Serginin fotoğraflarının da bu ülkede çekilen karelerden oluştuğunu belirten Ortaç, işitme engelli öğrencilerin "anlat yaptır" yerine "göster yaptır" merkezli eğitime çok uygun olduklarını söyledi.

 

27-11-2015     27-11-2015

27-11-2015     27-11-2015

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.