ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Projesi Kapsamında Yunanistan’a Giden Ankara Lisesi Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Erasmus Projesi Kapsamında Yunanistan’a Giden Ankara Lisesi Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

“ Less Chemical More Quality Life” adli Erasmus+ projesi kapsamında Yunanistan’a giden Ankara Lisesi (Anadolu) öğretmen ve öğrencileri 28.02.2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Zülkarneyin Avcı’ yı ziyaret etti.

 

Ankara Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen proje;  Portekiz, Letonya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye (Ankara Lisesi ve Altındağ Gazi Anadolu Lisesi) olmak üzere 6 ortaklı bir okul projesidir. Projenin amacı; günlük yaşamda kullanılan bazı kozmetik, temizlik, okul malzemeleri, gıda katkı maddeleri gibi maddelerin içindeki zararlı ve toksik kimyasalların insan sağlığı ve çevreye etkisi konusunda farkındalık yaratmaktır. Ayrıca bu projede zararlı kimyasallar içermeyen alternatif, doğal ürünler kullanmaya yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, öğrencilerimizin projeler sayesinde yurtdışına gitmelerinin yeni ülkeler görme, keşfetme, yurtdışındaki akranlarının yaşam tarzı ve eğitim biçimlerini görme ve bazı konularda farkındalık kazanmalarında çok önemli olduğunu belirterek bu projelerle öğrencilerimizin hem kendilerinin hem okullarının hem de ilçemizin başarılarına katkı sağladıklarını ifade etti. Okullarımızda akademik eğitimin yanı sıra bu tür kapsamlı projelere önem vermenin gerekliliğini vurguladı.

 

Bu projenin oluşumunda ve yürütülmesinde emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek projenin yürütülmesinde her türlü desteği sağlayacağını ifade etti.

 

01-03-201701-03-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.