ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Projesi Kapsamında Almanya’ya Giden Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Erasmus+ Projesi Kapsamında Almanya’ya Giden Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Teknoloji Işığında Umut Dolu Bir Geleceğe’  isimli Erasmus+ Programı kapsamında Almanya’ya giden Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri 02.03.2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Zülkarneyin Avcı’ yı ziyaret etti.

 

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen proje; 3 ortaklı bir okul projesidir. Proje kapsamında okul öğretmenleri Almanya´da okullarda uygulanan Bilişim Teknolojilerini gözlemleyerek Bilişim Teknolojilerinin kullanımı ve öğretim yöntemlerine ilişkin kapsamlı bilgi edinme fırsatı bulmuşlardır. Yiyecek- İçecek Hizmetleri Alanından 20 öğrenci özel günler için pastalar konusunda, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanından 20 öğrenci çocuk etkinlikleri konusunda İtalya´da iş başı gözlem ve mesleki eğitim alarak iş becerilerini ve pratik bilgilerini arttırmaları mümkün olmuştur. Biyoloji öğretmeni Berrin YILMAZ’ın koordinatörlüğünde yürütülen proje, IPA İnsan Kaynaklarını Destekleme Operasyonel Programı Kapsamında ülke genelinde yürütülen başarılı beş proje arasında yer almış ve örnek proje olarak 2017 yılı mayıs ayında, Başbakanlık Avrupa Birliği Başkanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın ve Çalışma Bakanlığı’nın IPA kapsamda yürütülen projelerinin tanıtımında kullanılmak üzere proje katılımcısı öğrenciler ile okulda projenin tanıtımı için kısa film hazırlanmıştır.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, öğrencilerimizin projeler sayesinde yurtdışına gitmelerinin yeni ülkeler görme, keşfetme, yurtdışındaki akranlarının yaşam tarzı ve eğitim biçimlerini görme ve bazı konularda farkındalık kazanmalarında çok önemli olduğunu belirterek bu projelerle öğrencilerimizin hem kendilerinin hem okullarının hem de ilçemizin başarılarına katkı sağladıklarını ifade etti. Okullarımızda akademik eğitimin yanı sıra bu tür kapsamlı projelere önem vermenin gerekliliğini vurguladı.

 

Bu projenin oluşumunda ve yürütülmesinde emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek okullarda bu tür projelerin yürütülmesinin destekçisi olduğunu ifade etti.

 

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.