ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ENGEL&SİZ" Bilişim Laboratuvarı Açıldı

Türkiye´nin ortopedik engelli öğrencilere yönelik ilk bilişim teknolojileri laboratuvarı, ilçemizdeki Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesinde açıldı.      


      

Türkiye´nin ortopedik engelli öğrencilere yönelik ilk bilişim teknolojileri laboratuvarı, ilçemizdeki Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesinde açıldı.   Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığınca finanse edilen "ENGEL&SİZ" isimli projeyle kurulan laboratuvarın açılışı için Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesinde tören düzenlendi.

 

Törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Başkanı Ömer Ayçiçek, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Güngör, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, Okul Müdürü Mustafa Bozkaya, Ankara’nın tüm meslek ve engelli okullarından idareciler, öğrenciler ve veliler davetliler katıldı.  

 

Törende konuşan Ayçiçek, "ENGEL&SİZ" isimli projenin destek verdikleri en anlamlı projelerden biri olduğunu belirterek, bilişim teknolojileri laboratuvarının projenin hem sonucu hem de başlangıcı niteliğinde olduğunu söyledi.  

 

Ömer Ayçiçek, ortopedik engellilere yönelik bilişim teknolojileri laboratuvarının diğer özel eğitim meslek liselerinde açılması gerektiğinide vurguladı.  

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer ise her projenin bir ihtiyaçtan doğduğunu ve projenin ilçemiz ve tüm ülkemiz için örnek bir proje olduğunu söyledi. 

 

Konuşmaların ve proje sunumunun ardından bilişim teknolojileri laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.