ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım” Kampanyası

Ankara Valiliğinin koordinatörlüğünde başlatılan "Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım" kampanyası ile okullarda sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitenin önemi ve hijyen kurallarının anlatıldığı programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’de katıldı.
“Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım” Kampanyası

Valiliğin başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen kampanyanın açılış töreni, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, açılışta yaptığı konuşmada, daha kaliteli bir hizmet sunumu verebilmek amacıyla okulları yaşam merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını belirterek, temel eğitimin dışında sağlıklı beslenmeden spora, hobilerin geliştirilmesinden fiziksel aktiviye kadar birçok konunun çocuklarımıza aktarılmasını ve hepsinin yaşam biçimine dönüştürülebilmesini istediklerini belirtti.

 

Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy da sağlıklı beslenme bilincinin çocukların en çok vakit geçirdiği okullarda verilmesinin çok doğru olduğunu ancak bunun başarılı olabilmesi için aileler başta olmak üzere toplumun da destek vermesi gerektiğini vurguladı.

 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tansel Şireli de beslenmenin, canlıların sağlıklı bir şekilde yaşamak için gerekli olan enerjinin sağlanması olarak tanımlandığını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından, sağlıklı beslenmenin işlendiği tiyatro gösterimi yapıldı ve çocuklara kuru meyve ile sebze suyu ikram edildi. 

 

     

     

     

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.