ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Dinimi Öğreniyorum - Peygamberimi Tanıyorum” Yarışması Finali Gerçekleştirildi

“Dinimi Öğreniyorum - Peygamberimi Tanıyorum” Yarışması Finali Gerçekleştirildi

“Dinimi Öğreniyorum- Peygamberimi Tanıyorum”  Yarışması ilçemiz  finali, 31.03.2017 tarihinde Veysel Tiryaki İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda finalist olan Ali Ersoy İlkokulu, Çalışkanlar İlkokulu, Halim Şaşmaz İlkokulu,  Hüseyin Güllü Ceylan İlkokulu, Nazım Akcan İlkokulu ve Solfasol İlkokulunun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından program Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin Kur’an Tilavetiyle başladı. Yarışma ile ilgili hazırlanan video gösteriminin ardından yarışmaya geçildi. Yarışma bitiminde jüri üyelerimiz değerlendirme yaparken Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yunus Emre’ye ait bir şiir seslendirdi. Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin seslendirdiği ilahiye Gültepe İlkokulu semazen ekibi eşlik etti.

 

Sonuç açıklanmadan önce Altındağ Müftümüz Sayın Enver TÜRKMEN yaptığı konuşmasında; öğrencilerimizin böyle bir yarışmaya katılmalarından mutluluk duyduğunu ifade ederek çocuklarımızın yetişkinlerin bilmediği pek çok dini konuya vakıf olduğunu, çocuklarımızın dini bilgi seviyesini gördükten sonra gelecek nesil için daha büyük umutlar taşıdığını ifade etti. Büyük bir çekişme ile geçen yarışmanın sonunda Ali Ersoy İlkokulu  ilçe birincisi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı konuşmada “Dinimi Öğreniyorum- Peygamberimi Tanıyorum yarışmasının  çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini arttırmada, genel kültürünü geliştirmede, peygamber sevgisi aşılama ve dini bilgilerini güçlendirmede büyük katkısı olduğunu belirterek yarışmaya katılan tüm okullara teşekkür etti.

 

Birinci olan Ali Ersoy İlkokulu öğrencileri ve diğer yarışmacı öğrencilerimize ödülleri Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Altındağ Müftümüz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz tarafından verildi. 

 

Program finalist tüm okul öğrencileri ve öğretmenleri ile fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

 

Yarışmamıza katılan okullarımıza teşekkür ederiz.

 

 

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.