ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Gözüyle Bakmak…

Gülpınar Altındağ Belediyesi Anaokulu öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘’Çocuk Gözüyle Bakmak” adlı resim sergisi 15 Nisan 2016 tarihinde Ulucanlar Cezaevi Sergi Salonu’nda açıldı.
Çocuk Gözüyle Bakmak…

3 - 6 yaş arası 200 öğrencinin birbirinden güzel ve renkli resimleri ile ev sahipliği yaptıkları sergi açılışına Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan YALÇINKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay TEMEL, Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz KESKİN ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Altındağ’da okul öncesi eğitime dikkat çekmek ve 3 - 6 yaş arası çocuklarının gözüyle dünyaya bakabilmeyi amaçlayan, çocukların hayal güçlerini keşfetmeye yönelik bir yolculuğa sürükleyen resim sergisi katılımcılar tarafından çok beğenildi.

 

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sevgi BEYAZ Altındağ da okul öncesi eğitimin yaygınlaştığını ve bu tür faaliyet ve etkinliklerle de okul öncesi eğitime farkındalığın daha da artacağını ifade etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER yaptığı konuşmada okul öncesi eğitimin önemini vurgulayarak bu sergi ile yaşama sanatsever miniklerin gözünden bakma imkanı sağlayan herkese ve ayrıca yoğun katılım sağlayan velilere teşekkür etti.

 

Ayrıca sergi açılışı öncesinde çocuklara 23 Nisan coşkusunu yaşatmak amacıyla şarkılar eşliğinde oyun oynama, tarihi tatlarımızdan macun ve şerbet tatma imkanı da sağlayan etkinlikte çocuklar gönüllerince de eğlenme fırsatı buldu.

 

18-04-2016     18-04-2016

18-04-2016     18-04-2016

18-04-2016     18-04-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.