ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜK DESTAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

BÜYÜK DESTAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

                                      BÜYÜK DESTAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

               İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle İlçemiz Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı tören Yunus Emre Kültür Merkezi´nde Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin AVCI, Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

              Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasıyla başlayan tören İstiklal Marşını ve Çanakkale Şehitlerine şiirini güzel okuma yarışmasında Altındağ birincisi olan öğrencilerimizin sahneye çıkmasıyla devam etti. İlçe Müdürümüz; Milli Marşımızın tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir vesika niteliğinde olduğunu, büyük şair Mehmet Akif ´in İstiklal Marşında milletin hürriyet mücadelesini, ezelden ebede ilerleyişini destanlaştırıp ölümsüzleştirmiş olduğunu belirtti. Hepimizin İstiklal Marşına hakkettiği saygıyı göstererek yeni yetişen nesle Akif’i ve onun Asım’ını çok iyi anlatmanın vicdani sorumluluğunu taşıdığımızı belirterek sözlerini tamamladı. Programın sonunda tüm davetlilerimize Mehmet Akif Ersoy anısına  "Bir Kalem Bir Ağaç"  kampanyasında tohumlu kalemler dağıtıldı.


13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.