ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir-İz Bırak” Sergisi…

“Bir-İz Bırak” Sergisi…

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bir-İz Derneği işbirliğiyle Türkmen vatandaşlar için başlatılan proje kapsamında düzenlenen kursların sene sonu sergisi 21 Haziran 2016 tarihinde Hacı Bayram Erkek İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

 

Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, Bir-İz Derneği Başkanı Hatice DEMİRKAYA, okul ve kurum müdürleri ile kursiyerler katıldılar.

 

Sergi açılışından önce Suriye´den Türkiye´ye gelen Türkmenlere yönelik olarak düzenlenen Türkçe kursu kursiyerleri ile sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER bu kursun Türkmen vatandaşlarımızın Türkiye´deki yaşamlarını kolaylaştırmak için önemli bir aşama olduğunu belirterek bu alanda çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 

Sergi açılışından sonra stantları gezen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Türkmen ve Suriyeli kadınlara yönelik olarak düzenlenen mefruşat kursu ile onların günlük hayata katkı sağlamalarına yardımcı olduğunu vurguladı ve el emeği göz nuru olan bu güzel ürünlerin ortaya çıkmasında emeği geçen kursiyerlere ve öğretmenlere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

22-06-2016     22-06-2016

22-06-2016     22-06-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.