ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilimde Engel Yok…

“TUBİTAK 4006  Bilim Şenliği” açılışı Türkiye’de ilk defa bir engelli okulunda ve engelli öğrencilerle 2 Mayıs 2016 tarihinde Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Bilimde Engel Yok…

Açılışa Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanları M.Ramazan BARIN, Seyfettin TORMAN ve Veysel ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Muhittin ARIK, TUBİTAK gözlemcisi olarak  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminden Suat BAYDAR, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katılmışlardır.

 

Her sene birçok okulda öğrencilerin bilimle buluşmasına fırsat sunan TUBİTAK 4006 Bilim Şenliği’ı bu yıl Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde düzenlenerek Ortopedik Engelli öğrenciler farkındalık yaratmış, öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini ortaya çıkarmalarına katkı sağlamıştır. Öğrenciler TUBİTAK 4006  Bilim Şenliği’nde fizik, kimya, biyoloji, matematik, teknoloji tasarım ve coğrafya branşlarında hazırladıkları projelerini “Bilimde Engel Yok” sloganı ile tanıttılar.

 

Açılışı gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER yaptığı konuşmada, bu bilim şenliğinin engelli öğrencilerimize fırsat verildiği takdirde neler yapabileceklerinin küçük bir örneği olduğunu belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. Stantları gezen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alarak projeye katılan öğrencileri tebrik ederek danışman öğretmenlerine öğrencilere verdikleri destek için teşekkür etti.

 

04-05-2016     04-05-2016

04-05-2016     04-05-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.