ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Parlamentosu Bütçe Kontrol Komitesinden Suriyeli Öğrencilerimize Ziyaret

Avrupa Parlamentosu Bütçe Kontrol Komitesi Başkanı Inge GRASSLE ve beraberindeki heyet 2 Kasım 2016 tarihinde Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda eğitim gören Suriyeli öğrencilerimizi ziyaret ettiler.
Avrupa Parlamentosu Bütçe Kontrol Komitesinden Suriyeli Öğrencilerimize Ziyaret

Heyete Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ ve diğer yöneticiler eşlik ettiler.

 

Avrupa Parlamentosu Bütçe Kontrol Komitesi üyeleri okulu gezerek yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Suriyeli öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek hediyeler dağıttılar.

 

Ziyaret sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ilçemizde 45 bine yakın Suriyeli vatandaşın yaşadığını belirterek bu vatandaşlarımıza üç yıldır evlerimizi, okullarımızı, gönüllerimizi açtığımızı ifade etti. Okullarımızda 5 bin Suriyeli öğrencimizin eğitim öğretime devam ettiğini ancak bir o kadar öğrencinin de eğitimlerine devam edemediğini belirtti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER Suriyeli öğrencilerin okullaşma oranının arttırılması konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade ederek Geçici Eğitim Merkezleri ile ilgili sıkıntıları Avrupa Parlamentosu Bütçe Kontrol Komitesi üyeleri ile paylaştı ve onlardan desteklerini beklediklerini ifade etti.

 

04-11-2016     04-11-2016

04-11-2016     04-11-2016

04-11-2016     04-11-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.