ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Ölümünün 77. Yıldönümünde Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder  Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde Altındağ Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan programla anıldı.
Atatürk Ölümünün 77. Yıldönümünde Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder  Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde Altındağ Esenevler Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla anıldı. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Şube Müdürlerimiz Muhittin ARIK, İzzet ALAMDAR, Mahmut SAVURAN, Mehmet RÜŞEN, Cemil ALKIŞ, Recayi İNALÖZ, Saadettin DELLAL, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Program, Esenevler Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet ÖZKAN’ın yaptığı konuşmanın ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in günün anlamını belirten konuşması ile devam etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasında; Türk milletinin kendilerini yok etmek için gelmiş Avrupalı devletlerle canları pahasına mücadele ettiklerini vurgulamış, vatanlarında hür ve bağımsız yaşayabilmek için esaret altındaki tüm milletlere örnek olacak bir bağımsızlık savaşı gerçekleştirdiklerine değinmiştir. Atatürk’ün de bu bağımsızlık savaşında millete komutanlığıyla, zekâsıyla, fikirleriyle kılavuz olduğunu belirtmiştir.

 

Tören; “Kendi Dilinden Atatürk” isimli anlatının ardından, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilerimizin ödüllendirilmesi ile sona erdi.

 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.