ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ankara´da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor-2”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altındağ Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak Ankara genelindeki anaokulları ile ilk ve orta öğretim okullarına yönelik başlatılan “Ankara’da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor” projesi eğitim programı 24 Şubat 2016 tarihinde Altındağ Belediyesi Cemil MERİÇ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. 
“Ankara´da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor-2”

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in de katıldığı “Ankara’da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor Projesi-2” eğitim programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet SARI, Vali Yardımcı Ahmet Sait KURNAZ, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katılmışlardır.

 

Projenin amacı; gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, çocuklarımızın öncelikle yaşadıkları yakın çevresinde nihai olarak da ülke genelinde çevre bilincini arttırmak, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitimler verilmesidir.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet SARI, konuşmasında çocuklara seslenerek çevreyi temiz tutmaya önem verilmesi gerektiğini, kirliliğe sınır koyulamayacağını çevre kirliliğinin, sadece bizim ülkemizi değil, komşu ülkeleri de etkileyeceğini vurguladı. Projenin geleneksel hale gelmesi gerektiğini belirterek, koordinasyon ve dayanışma içerisinde gerçekleşen çalışmalardan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür etti.

 

Program sonunda ilçemizde eğitim gören yaklaşık 1.400 öğrenciye boyama kitabı, boyama kalemi, bloknot ve kumanyadan oluşan çantalar dağıtıldı.

 

25-02-2016     25-02-2016

25-02-2016     25-02-2016

25-02-2016     25-02-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.