ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI İlçemizde Görev Yapan Okul Müdürleri İle Okul Gelişim Modeli Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Okul Gelişim Modeli  bilgilendirme toplantısıAnkara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz İzzet ALAMDAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ, ilçemizde görev yapan okul müdürlerinin katılımıyla 25 Ekim 2016 tarihinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI İlçemizde Görev Yapan Okul Müdürleri İle Okul Gelişim Modeli Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Toplantı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI’nın konuşmaları ile devam etti. Sayın BARDAKCI konuşmasında okul müdürlerinin okullarda eğitim - öğretim ile ilgili tüm konularda en yetkili ve sorumlu kişiler olduğunu belirtti.

 

Konuşmasının devamında “Yönetici arkadaşlara eğitim liderliğini geliştirici konularda birtakım faaliyetlerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu süreci siz okul müdürleri ile birlikte yürüteceğiz ve yılsonunda hep birlikte geride bıraktığımız süreci değerlendireceğiz. Neden Okul Gelişim Modeline ihtiyaç duyduk? Birçok model ve  proje denenmiş Okul Gelişim Modelinin daha etkili ve verimli, bu alanda yapılan çalışmaların sayılabilir, gözlenebilir, ölçülebilir ve değerlendirilebilir bir  sistem olduğunu gördük. Okul Gelişim Modelinde sürecin her aşamasında paydaşlarla birlikte hareket edeceğiz.” dedi.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, “Okul Temelli Gelişim Modelinin iki amacı vardır. Birincisi, merkezi sistem sınavlarından toplanan verilerin analiz edilmesiyle okullara mevcut durumlarıyla ilgili dönütler sunmaktır.  İkinci amaç ise, okulların kendi belirleyeceği ölçülebilir hedeflerini izleyerek akademik, sosyal, sportif, kültürel ve diğer alanlarda mevcut performansı artırmaktır.” dedi. Bu sistem ile hedeflere ne zaman, nasıl ulaşılacağının kararının süreç içerisinde verildiğini, okulun yapması gereken yenilikleri, gelişimleri, değişiklikleri görme imkânı olacağını ifade etti. Okul Gelişim Modelinin akademik, sportif, kültürel, sosyal tüm alanları kapsadığını belirterek hiç kimsenin bu sistemin dışında kalmaması gerektiğini vurguladı.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI’nın Okul Gelişim Modeli ile ilgili açıklamalarının ardından Okul Gelişim Modeli İl Koordinasyon Ekibi çalışmanın yazılım kısmıyla ilgili sunum yaptılar.

 

Toplantı Okul Gelişim Modeli İl Koordinasyon Ekibinin sunumunun ardından okul müdürlerinin sistem ile ilgili sorularını cevaplandırmaları ile sona erdi.

 

25-10-2016     25-10-2016

25-10-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.