ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ´daki Suriyeli Öğrencilere UNICEF Desteği

Suriyeli çocukları desteklemek ve eğitimin niteliğini arttırmak için hazırlanan İl Eylem Planları (İEP); Milli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF Türkiye Temsilciliği tarafından Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Altındağ Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda tanıtıldı. 
Altındağ´daki Suriyeli Öğrencilere UNICEF Desteği

İl Eylem Planı, Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeli vatandaşların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde Suriyeli çocukların kayıp nesil olmaması ve kendilerine güzel bir gelecek inşa edebilmelerini amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şefika BİÇER ve UNICEF’in Türkiye’deki temsilcisi Sayın Philippe Duamelle, ortak amaçlarının çocuklara kaliteli eğitim fırsatına erişim imkânı verme ve okul dışındaki çocukları eğitime kazandırma olduğunu belirttiler. Müdürlüğümüze bağlı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf Büyük ile UNICEF Türkiye Temsilcisi Sayın Philippe Duamelle tarafından imzalanan İl Eylem Planları Protokolü’nün hemen ardından Unicef Temsilcisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

 

     

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.