Altındağda Geri Dönüşüm Semineri verildi
Altındağ’da 15 Aralık 2016 tarihinde Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezinde Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetkilendirildiği kurumlarda yer alan uzmanlar tarafından Altındağ İlçemizdeki öğrencilerimize atıkların geri dönüşümü, atık pil toplama alışkanlığı, çevre ve temizlik kültürünün aşılanması amacıyla “Eğiticileri Eğitimi” semineri düzenlendi.![Altındağda Geri Dönüşüm Semineri verildi](/meb_iys_dosyalar/2016_12/k_15133823_img_080800.jpg)
Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali ŞEN, Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ ve Okullarımızdan idareci ve öğretmenlerimizin katılımıyla Eğiticilerin Eğitimi semineri katılımıyla gerçekleşti.
Seminerin açılış konuşması Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali ŞEN tarafından yapıldı.
Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Sektörel İlişkiler Uzmanı Erhan KARACAOĞLU; Geri dönüşüm nedir? Neleri geri dönüştürebiliriz? konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Taşınabilir Pil Üreticileri ve ithalatçılar derneğinden Elektrik-Elektronik Mühendisi Abdullah ÖMÜR; Pillerin doğaya verdiği zarardan, pillerin doğru kullanım tekniklerinden ve Pillerin geri dönüşümünün ülke ekonomisi ve çevre için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Geçen sene yapılan atık pil toplama yarışmasında; Ankara geneli İlçeler bazında İlçemiz, okullar kategorisinde de Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi topladığı 1,5 ton atık pille birinci olduğunu belirtti.