ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINDAĞ’DA BİR ALTIN PROJE DAHA BAŞLADI: BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ

ALTINDAĞ’DA BİR ALTIN PROJE DAHA BAŞLADI: BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ

ALTINDAĞ’DA BİR ALTIN PROJE DAHA BAŞLADI: BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Bilinçli İnternet Kullanımı Projesi’ Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda yapılan açılış töreni ile başladı.

İlçemizdeki tüm okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşını müteakiben, Altındağ ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Zülkarneyin AVCI’ nın İnternetin doğru ve güvenli kullanımının önemini vurguladığı konuşması ile başlamıştır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İnternet Daire Başkanı Sayın Dr. Mustafa KÜÇÜKALİ’ nin ülkemizdeki internet kullanımını farklı boyutlarıyla anlattığı konuşması ile toplantı devam etmiştir. Ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Özden Hünkâr TIRAŞ, proje tanıtımını görsellerle sunduğu toplantı, ikramlar ve materyal dağıtımı ile sona ermiştir.

Bilinçli İnternet Kullanımı Projesi Altındağ’daki çocukların, gençlerin ve ailelerinin internet kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi ve çevrimiçi ortamda karşılaşabilecekleri olumlu ya da olumsuz uyaranlara karşı nasıl davranacakları konusunda farkındalıklarını artırmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında internette güvenilir ve doğru bilgiye erişmek için yöntemler, güvenli sosyal medya kullanımı, internetteki siber tuzaklara karşı yapılması gerekenler ve internette itibar yönetimi gibi konular ele alınmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda çocukların Internet ortamında daha çok görsel içeriğe erişim sağlamayı tercih ettikleri tespit edindiğinden, içerikler video ağırlıklı olarak İnternet Derneği ve BTK tarafından üretilmiştir.


08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.