ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINDAĞ MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİMİ TANITIM YÖNELTME FUARI AÇILDI

ALTINDAĞ MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİMİ TANITIM YÖNELTME FUARI AÇILDI

ALTINDAĞ MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİMİ TANITIM YÖNELTME FUARI AÇILDI.

Müdürlüğümüzce düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme Fuarı” ilçemizdeki 8-9.sınıf öğrencilerinde mesleki ve teknik eğitimi alanları hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile 9-10 Mayıs 2018 tarihinde Altınpark Anfa B  Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Fuara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürleri, Sektör Temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI açılış konuşmasında, kişinin gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan mesleğini seçmesinin; doğru ve isabetli karar vermesinin tüm hayatının kalitesini ve mutluluğunu etkilediğini belirterek, Müdürlük olarak amacımızın; öğrencilerimizin, sektörün istediği ve onların taleplerine cevap verebilecek nitelikte yetiştirilmesine olanak sağlayan,  gelişmelere ayak uydurabilen ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalifiye eleman yetiştirilmesinin olduğunu, bu kapsamda çalışmalarımızın aralıksız devam ettiğini vurguladı.Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti.Akabinde sektörü temsilen Makine Mühendisi Anıl UÇAR konuşma yaptı.

Fuarımızda Ankara Olgunlaşma Enstitüsü defile ve ebru çalışmaları ile yer aldı.Gerçekleştirilen defile katılımcılardan büyük beğeni topladı. İlçemiz bünyesinde bulunan ortaokullara yönelik olarak düzenlenen “Hayalimdeki Meslek” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Milletvekili Mehmet Atilla MARAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bedri EKŞİ, Belediye Başkan Yardımcısı Yunus KELEŞ tarafından verildi. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, fuarımızda desteklerini esirgemeyen ANFA Genel Müdürü Orhan KAYA´ya teşekkür plaketi takdim etti. Ödül töreni sonrasında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi stilize dal Trabzon halk oyunları kız ekibi gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı. Ardından Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi´nin topuz gösterisi protokol üyelerinin ve öğrencilerimizin çok ilgisini çekti. Fuarımızda ayrıca Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehteran Takımı, Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altındağ İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi büyük alkış topladı.

İki gün sürecek olan “Meslekî ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı” ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu liselerinin alan tanıtım stantlarının yer aldığı serginin açılışı ile devam etti. Protokol üyelerimize ve fuarı ziyaret eden 3200 öğrencimize, 31 alanın tanıtımları sektör-öğretmen-öğrenci işbirliği içerisinde gerçekleştirildi ve alanlarıyla ilgili projeler tanıtıldı. Protokol üyelerinin alan tanıtım stantlarını gezmelerinin ardından program sona erdi. 


11-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.