ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL İlçemizde Bulunan Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla 11 Ekim 2016 tarihinde Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Kongre Merkezi’nde ilçemizde bulunan tüm resmi ve özel okullar ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.
Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL İlçemizde Bulunan Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’mızın okunmasının ardından Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL’in açılış konuşması ile başladı.

 

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL konuşmasına, toplantının amacının okul idarecilerimiz arasında dayanışmayı teşvik etmek, ilgili mevzuat ve müfredatlar çerçevesinde eşgüdüm, işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunmak, eğitim öğretim hizmetlerinde verimlilik ve motivasyon artırmaya yönelik tespit ve değerlendirmeler yapmak, hizmet kalitesini başarı seviyesini yükseltmeye yönelik atılması gereken adımları belirlemek, sosyal, sportif etkinlikler ile okullarımıza vizyon kazandıracak projeler konusunda bilgi alışverişinde bulunmak gibi hususlara işlevlik kazandırmak olduğunu belirterek başladı.

 

Toplantıda okulların güvenliğini sağlamada okul yöneticilerimize büyük bir görev düştüğünü ifade eden Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL,  okul bina ve bahçelerine girişlerin kontrol altına alınarak ilgisiz ve yetkisiz kişilerin okul bina ve bahçelerine alınmaması, öğrencilerin can ve mal güvenliğine ilişkin konularda güvenlik güçleri ile yakın işbirliği içinde bulunulması gerektiğini belirtti.

 

Ayrıca toplantıda ilçemizde bulunan ve eğitim öğretime devam eden yabancı uyruklu öğrencilerin mağdur edilmemesi ve gereken her türlü desteğin sağlanması konusunda hassasiyet gösterilmesini vurguladı.

 

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL konuşmasına, öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim alması, sosyal ve kültürel yaşantıların zenginleştirilmesi, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri ve özellikle kimsesiz çocukların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Kaymakamlık olarak okul ve kurumlarımıza her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek devam etti.

 

Toplantı sonunda okul ve kurum idarecilerinin sormuş oldukları sorularla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz gerekli açıklamalarda bulundular.

 

11-10-2016     11-10-2016

11-10-2016     11-10-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.