ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’nin Yılsonu Sergisi…

Altındağ Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’nin Yılsonu Sergisi…

Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’nin yılsonu sergisi yine göz doldurdu. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi’nde açılan sergide 60 farklı branştan yüzlerce çalışma yer aldı. Yıl boyunca öğrendiklerini  eserlere yansıtan Altındağlı kadınlar, neler yapabileceklerini bir kez daha gösterdi. Sergi, 2 hafta boyunca açık kalacak.

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ, Altındağ Halk Eğitim Müdürü Ahmet Pehlivan, Ulucanlar Göz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Pelin Yılmazbaş, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yılsonu sergisinin açılış programı Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Karma Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisiyle başladı. Daha sonra Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Hülya Özer, Plevne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Alime Özen ve Çamlık Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Goncagül Topal duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Konuşmalar Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile devam etti.

 

Altındağ’da büyük bir değişim yaşandığını belirten Başkan Tiryaki, bu değişimin artık zihinlere taşındığını vurguladı. Başkan Tiryaki, zihinlerdeki bu değişimde ise en büyük payın kadınlar olduğunu söyleyerek, “Emin olun bu mikrofonun karşısına geçmek bile zor. Ama Altındağlı kadınlar daha zor olanları başarıyor. Altındağlı kadınlar tiyatro oynuyor, konser veriyor, enstrüman çalıyor, resim yapıyor, halk oyunları oynuyor,  meslek sahibi oluyor, kendi işyerlerini açıyor. Gerçekten Altındağ’da güzel şeyler oluyor. “ dedi.

 

Kurdele kesiminin ardından Altındağlı kadınların eserleri görücüye çıktı. Rölyef’ten sabun yapımına, kâtı sanatından yağlı boya resme, kırk yamadan hediyelik eşyalara kadar 60 farklı temada yüzlerce eser Uİucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başladı. Sergiyi gezen, ürünler hakkında tek tek bilgi alan Başkan Tiryaki, “Altındağlı kadınların el emeği göz nuru eserlerini görüp de hayran kalmamak imkansız. Emeği geçen tüm kadınlara ve onlara eğitim veren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

23-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.