ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER' in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER' in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur.Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır.

Sevgili Öğrenciler;

Eğitim öğretim sürecinizin her kademesinde, bulunduğunuz her ortamda öğretmenlerinizin rehberliğinde, okuyan, araştıran, soran, sorgulayan her durumda bilgiye ulaşımının yollarını arayan, ulaştığı bilgiyi verimli olarak kullanmayı hedefleyen, bilgi ve becerilerini her zaman yenileyen bireyler olmanız, bizlerin geleceğe daha güvenli bakmasını sağlayacaktır. Çünkü gelecek sizsiniz. Ülkemizin geleceğine siz yön verecek, siz söz sahibi olacaksınız. Bu nedenle size sunulan imkanlardan en iyi şekilde yararlanmanız ve kendinizi geliştirmeniz ailelerinizi ve öğretmenlerinizi mutlu edecektir.Sizler de; birikimli, mutlu ve başarılı bireyler olarak kendinize, ülkenize ve insanlığa hizmet için iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız. Sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. 

Sevgili Veliler;

Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Birey eğitim aracılığıyla özgürleşir, eğitimin ve ailesinin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla insanlaşır.Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür. Anne?baba olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiğimizde, kazanan ülkemiz ve geleceğimiz olacaktır.

Sevgili Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler;

Genç nesillerimizin yetişmesinde, kültürümüzün ve değerlerimizin aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında en etkin rolü sizler üstleneceksiniz. Çağın yeniliklerine hakim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür nesiller yetiştirmek için çıktığınız bu yolda emin adımlarla yürüyeceğinizden şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.