ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin AVCI’nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin AVCI’nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin AVCI’nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler,

 

2017-2018 eğitim–öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Karnedeki notlarınız ne olursa olsun, eksikliklerinizi tespit edin başarıya ulaşmak için çare ve tedbirler düşünün.

Her bitiş yeni bir başlangıç için bize bir fırsat verir. Gece, kendimizi sorgulamak, bir sonraki günü en iyi değerlendirebilmek için bize sunulan bir fırsattır. Aynı şekilde eğitime verilen bu iki haftalık ara, kendimizi değerlendirmemiz, eksikliklerimizi gözden geçirmemiz ve kendimizi yeniden programlayıp bir sonraki eğitim- öğretim dönemine hazır girmemiz için bir fırsattır.

 

 Sizlere dinlenerek, eğlenerek bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

 

Değerli Anne ve Babalar,

Hiçbir başarı tesadüfî değildir. Başarılı öğrencilerin okul-aile işbirliğinin bir sonucu olduğunun hepimiz bilincindeyiz.  Derslerinde eksiği olan çocuklarımızın  öz güvenini zedeleyecek tutumlardan kaçınmanızı, çocuklar üzerinde olumsuz etkiler bırakacak tepkiler yerine yapıcı, teşvik edici bir yaklaşım benimsemeniz sonuç bakımından çok önemlidir. Tatil döneminde, çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak sağlıklı ve mutlu gelişmelerine, okul başarılarına büyük katkı sağlayacağınızı unutmayın.

 

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Öğrencilerle birlikte sizler de dönem boyunca verdiğiniz emekleri gözden geçirecek, daha iyi birey, daha iyi toplum ve daha iyi bir dünya için yeniden kuracaksınız kendinizi. Dünya hızla değişiyor. Gücün bilgiyle ölçüldüğü bir çağdayız. Ülke olarak bu değişime ortak olmak için sizlerin de kendinizi sürekli yenilemesi gerekiyor. Eğer öğrencinizi çağın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde donatabiliyorsanız ve onun dünyasına girip onu anlayabiliyor ve buna göre bir eğitim- öğretim yöntemi geliştirebiliyorsanız o zaman yeniliği, çağın ve çocuğun ruhunu yakalamışsınız demektir ki bu da başarıyı kendiliğinden getirecektir.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda özveri ile yoğun çalışarak başarılı bir eğitim- öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal, akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkıların önemi çok büyüktür. Bizler hep birlikte yarınlarımız için, bilgiye ve güce ulaşmak için tohum ekiyoruz. Toprak bereketli, toprak mümbit; iş tohumda, iş bahçıvanda…

 Sizleri, yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

 

 

                                                                                                                                                                                                                         Dr. Zülkarneyin AVCI

  

                                                                                                                                                                                                                Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.